O nás :: Tiskopisy :: Kancelářské potřeby :: Velkoobchod :: e-shop :: Služby :: Ceník :: Kontakt :: Náhradní plnění
 


   Vstupenky    Ochranné prvky
   Data - mailing    Obalové materiály
   Složenky    Snapout
   Volné listy    Endlos
   Lepené složky    Role
   Roličky


 Velkoobchod - Role


Role

je typové označení pro nekonečný pás papíru s vodící perforací určený k popisování ve výkonných laserových tiskárnách. Moderní výrobní technologie a prvotřídní suroviny jsou zárukou bezproblémového dalšího zpracování v obálkovacích strojích a čtecích zařízeních.

Papír

Kvalita papíru se volí podle určení a způsobu používání formuláře. Je charakterizována základními parametry jako je druh (OCR, laserový, ...), plošná hmotnost a barva.

Parametry role

Role je specifikována svým vnějším průměrem a vnitřím průměrem dutinky pro odvíjecí trn.

Rozměry formuláře

Svislý rozměr formuláře (výška) se zadává v palcích (1 palec=25,4 mm). Šířka se zadává obvykle v mm.

Tisk

Na přední i zadní stranu formuláře se vybírají k tisku barvy z barevné řady Pantone či HKS. Předloha pro tisk může být ve formě dodaného vzoru, filmu nebo v elektronické podobě. Podle požadavků lze provést grafické úpravy či kompletní návrh nového formuláře.

Oddělovací perforace

Oddělovací perforace jsou určeny k jednoduchému odtržení určitých částí formuláře. Specifikovány jsou druhem (mikro, 2:1, 3:1 apod.) a umístěním. Podle své orientace a délky se rozlišují 4 typy perforací: svislá, svislá přerušovaná, vodorovná a vodorovná přerušovaná.

Odkládací perforace

Odkládací perforace umožňuje založení formuláře do pořadače. Specifikována je počtem děr a umístěním.

Číslování

Každou sadu formulářů lze opatřit číselnou řadou a proměnným či konstantním čárovým kódem. Specifikace číslování je určena druhem číslic, počtem číslic, počtem čísel na listu včetně umístění, číselnou řadou a případně požadavkem na kontrolní číslici. U čárového kódu se určuje jeho druh, velikost a obsah.
 
 

RVM Opava s.r.o., Hlavní 266, 747 81 Otice, tel.: 553 662 360